<div style="text-align:justify">Znajdująca się na Skalnym Podhalu, na wysokości 967 – 1000 m n. p. m. Bukowina Tatrzańska, to doskonałe miejsce do podziwiania majestatu Tatr - nic, zatem dziwnego, że co roku coraz więcej osób decyduje się by spędzić tu wczasy a Bukowina Tatrzańska pretenduje do najpopularniejszego miejsca na odpoczynek 2014, ferie i wakacje.</div>
Znajdująca się na Skalnym Podhalu, na wysokości 967 – 1000 m n. p. m. Bukowina Tatrzańska, to idealne miejsce do podziwiania majestatu Tatr – nic, więc dziwnego, że co roku coraz więcej osób decyduje się by spędzić tu wakacje a Bukowina Tatrzańska pretenduje do najpopularniejszego miejsca na wczasy 2014, ferie i wakacje.

oferta kwater i domków w Ustroniu

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Główną część Bukowiny stanowi wierch Kramarski – tutaj znajduje się kościół, urzędy, szkoła, dom ludowy, biblioteka oraz sklepy.

Koniecznie zobacz artykuł w serwisie (https://www.kasprowy.pl/) prezentującym pokrewne treści. Są tak samo fascynujące, ponieważ dotyczą tego samego zagadnienia.

Kolejne ważne wierchy to wierch Bundowy, Olczański, Bachledowy, Rusiński i Głodowski.

Bukowina była jedną z najmłodszych wsi na Podhalu. Pierwszy zapis dotyczący Bukowiny pojawia się w dokumentach z tysiąc sześćset trzydziestego roku. Pierwsze zagrody w górach powstały na skutek wyrębu puszczy tatrzańskiej.

Sprawdź jakie merytoryczne źródło stało się naszą motywacją. Nie będziesz żałował i z przyjemnością przejrzysz wątki o tym zajmującym temacie. Kliknij w ten link.

Rozwój osady następował dość powolutku,na skutek surowego klimatu i nieurodzajnej ziemi. Niedolę obywateli zwiększały obowiązkowe daniny. Sytuację poprawiła dopiero reforma społeczna oraz poprawki w technice i produkcji rolnej. Zaczął działać przemysł i rzemiosło – pojawili się pierwsi młynarze, olejarze, kowale, cieśle, stolarze, kołodzieje oraz szewcy.

Znaczącym etapem na drodze rozwoju była także samodzielna budowa kościoła a także szkoły i Domu Ludowego, przy których został utworzony Teatr i Chór Włościański wykorzystujący talenty wokalne i taneczne mieszkańców. Niesłychanie ważną rolę odegrało również Towarzystwo Przyjaciół Bukowiny, a wszystkie wspomniane elementy złożyły się na bogate dziedzictwo tutejszej kultury miejscowej, niezwykle atrakcyjnej pod względem turystycznym. Sympatycy górskich wycieczek powinni zaznajomić się z propozycją wczasów w Beskidach

***Całkowitą propozycję na odpoczynek 2015 w Bukowinie Tatrzańskiej oraz w Beskidach można wyszukać w serwisie lub klikając na niżej umieszczone linki:- noclegi Bukowina Tatrzańska- pensjonaty Bukowina Tatrzańska- beskid śląski noclegi