<div style="text-align:justify">Polska to wyjątkowy kraj, w którym w każdym kącie rozmawia się o scenie politycznej. Spory na te tematy wieńczą każdą mocno zakrapianą uroczystość w gronie rodzinnym. Lubimy się <strong>ze sobią spierać</strong> o swoje przekonania polityczne. Mało tego, jeszcze większą przyjemność sprawia nam pokazywanie błędów drugiej osobie. Ale nasze animozje to nie jedyny powód, dla którego uwielbiamy politykę.</div>
Nasza ojczyzna to szczególny kraj, w którym na każdym kroku debatuje się o polityce. Spory na te tematy kończą dowolną suto zakrapianą uroczystość w gronie rodzinnym. Lubimy się ze sobią spierać o indywidualne przekonania polityczne. Oprócz tego, jeszcze pełniejszą radość sprawia nam pokazywanie błędów drugiej osobie. Ale narodowe niezgody to nie jedyny powód, dla którego kochamy politykę.

Nic nie łączy tak mocno, jak wspólny wróg. Dlatego wynajem (polecamy event room) polityczna to idealny temat na zastępstwo. Jeżeli nie mamy pojęcia jak podtrzymywać konwersację, trzeba tylko poobrzucać któregoś polityka błotem i bez wątpienia nasz współrozmówca na to zareaguje. Wspólne biadolenie to jeden z głównych dyscyplin narodowych. Zawsze znajdzie się coś, na co możemy ponarzekać w dużym gronie.

Stąd też tak wielką popularnością cieszą się w naszym kraju wszelkiego rodzaju programy publicystyczne i debaty polityczne. Z wypiekami na twarzy oczekujemy, aż któryś z gości w studio nie wytrzyma ciśnienia i pierwszy złamie zasady kultury.

Chwytamy też często po publikacje polityczne. Czujemy wewnętrzną potrzebę nie tylko bycia na czasie ze wszystkimi sprawami, ale również pragniemy wyrobić sobie osobiste zdanie na zapalne tematy. Najlepiej uczynić to po przejrzeniu kilku lektur. A ponieważ nasi publicyści mają o czym pisać, tego typu wydawnictwa czytamy często jak dobrą sensację.

W tym obszarze zabłysły nam nawet błyszczące gwiazdy. Bardzo popularnym dziennikarzem, ukazującym polityczną rzeczywistość naszego kraju, jest na pewno Tomasz Lis. Jego debiut „Co z tą Polską?” pobił rekordy popularności. Wprawdzie pojawiały się również niekorzystne opinie, ale należy przyznać, że tą książką (zobacz: książki 10% taniej), lubiany dziennikarz zasiał ferment w narodzie. Kolejne jego wydawnictwa nie powtórzyły już sukcesu debiutu.

Warto tylko dodać, że w naszej historii doczekaliśmy się mnóstwa mądrych pisarzy politycznych, którzy własnymi dziełami próbowali odmienić oblicze naszego kraju. Scena polityczna zawsze będzie nas pociągała. I nie przestaniemy o niej pisać ani spierać się. Byłoby jednak cudownie, gdyby z tych rozważań wykluło się coś pięknego.