<div style="text-align:justify">Kiedy na dworze zaczyna pojawiać się cieplej, większość rodaków rozpoczyna myśleć o wypoczynku. Słońce sprawia, że myślimy o wypoczynku na świeżym powietrzu. Szukamy doskonałego miejsca. W jakie rejony warto wyjechać, gdy dworze ciepłe dni?</div>
Kiedy za oknem zaczyna robić się cieplej, większość rodaków rozpoczyna marzyć o dniach wolnych. Słońce sprawia, że myślimy o chwilach na świeżym powietrzu. Szukamy doskonałego miejsca. Gdzie warto ruszyć, gdy za oknem wiosna?

szlaki górskie

Autor: arekz
Źródło: http://www.flickr.com
Idealne miejsce to takie, gdzie można wyruszyć na każdy wypoczynek – na lipcowe dni i na ferie. Gdy panuje zima, myślimy o snowboardzie. W takiej sytuacji starczy przewidzieć ilość dni urlopowych, zasiąść przed tabletem, wpisać ‘kwatery karpacz’ lub ‘domki szklarska poręba’ i ruszyć na podbój polskich szlaków – link do strony. Obie miejscowości mają wiele górek, gdzie jeździć może każdy – małoletnie dziecko, nastoletnia latorośl, dorosły. Doskonałe, dostosowane do wieku łatwe trasy i trudniejsze szlaki. Można tam zjeżdżać cały dzień. Zimą jednak znacznie szybciej zapada ciemność, można więc ten późniejszy czas poświęcić na zwiedzanie albo – najzwyczajniej w świecie – wybrać się do pubu na grzańca. Wieczór natomiast można spędzić, w którymś ze znakomitych hoteli lub prywatnych kwater.

karpacz

Autor: Rising Damp
Źródło: http://www.flickr.com

Kwatery karpacz, domki szklarska poręba – czy ciężko znaleźć fajne miejsce?

Nie. Obie miejscowości znane są z fantastycznych noclegów. Spora część mieszkańców przebudowało swe domy prywatne w kwatery pod wynajem. Wielu zainwestowało i stworzyło małe obiekty. Gdy poszukujemy spokojnych miejsc, gdzie nie ma tłumów, warto wybrać tego typu pokoje.

Warto podkreślić, iż tego typu rozwiązanie jest także przyjemniejsze dla naszego konta bankowego. Opłaty za wynajem są znacznie mniejsze niż w wielkich, lokalnych hotelach. Z kolei poziom bywa podobny bądź identyczny. Takich miejsc jest również znacznie więcej, co sprawia, iż możemy wybrać prawie każdy zakamarek Karpacza lub Szklarskiej Poręby. By zdecydować się na najlepsze dla nas miejsce, warto skorzystać z wyszukiwarek noclegów, których w Sieci jest kilka. Można tam napotkać krytykę turystów, którzy przed nami zamieszkiwali interesujące nas miejsce. To niezwykle pomocna opcja.

Skoro zatem za oknem robi się ciepło, warto skorzystać z tychże ofert i udać się w góry. Karpacz i Szklarska Poręba to miejscowości, które warto odwiedzić bez względu na miesiąc. Wyjątkowe zimą i fantastyczne latem. Gwarantują piękny wypoczynek i moc atrakcji.