<div style="text-align:justify">Część ludzi na pewno już nie pamiętają, inni nawet o tym nie mieli pojęcia,lecz całkiem niedawno Mazury zostały wytypowane do zacnego tytułu jednego z współczesnych cudów świata. Niestety, chociaż konkursu nie wygrały, to jednak o tym zachwycającym miejscu zrobiło się naprawdę głośno na całym świecie. I słusznie.</div>
Część ludzi pewnie już nie pamiętają, kolejni nawet o tym nie mieli pojęcia,jednak jeszcze niedawno Mazury pretendowały dozaszczytnego tytułu jednego z aktualnych cudów świata. Niestety, choć konkursu nie wygrały, to jednak o tym wspaniałym miejscu zrobiło się bez wątpienia głośno na całym kontynencie. I słusznie.

na Mazurach

Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com
Co jednak jest tak wspaniałe w tym zakątku Polski? Musimy przyznać, że siłą są bez wątpienia sprzeczności. Po pierwsze mam bowiem innowacyjne hotele, a z drugiej ośrodki wczasowe na Mazurach i dawne gospodarstwa agroturystyczne schowane gdzieś pośród jezior i pól. Widzimy też interesującą przyrodę, parki krajobrazowe i zachwycające lasy.

To znaczy, że Pojezierze Mazurskie nie tylko zakątek, w którym radość znajdą tylko ci, którzy oczekują ciszy i spokoju. Bez wątpienia spodoba się tu również osobom, które kochają aktywny odpoczynek, gdzie możliwych jest multum rozrywek. Mazurskie jeziora łączą się ze sobą kanałami, a to sprawia, że robią idealną strukturę do ćwiczenia sportów wodnych. Co roku więc spotkamy tu miłośników spływów kajakowych czy śródlądowejżeglugi. Równocześnie, nie istnieje tylko oferta dla wielbicieli wody, ponieważ ostatnio coraz częściej możemy wyszaleć się na rowerach, na dobrze do tego celu spreparowanych szlakach rowerowych. Mazurska kraina ma więc do zaoferowania coś atrakcyjnego dla każdego z nas – dla osób oczekujących luksusów, jak i swojskich wakacji za pan brat z przyrodą – link.

Domki letniskowe na mazurach, hotele i pensjonaty zapewniają coraz częściej noclegi na bardzo wysokim poziomie. Co więcej, bezproblemowo możemy znaleźć oferty firm, które proponują czartery jachtów. Rejs po pobliskich jeziorach, i to niezwykle eleganckim statkiem nie robi problemu. Jeśli więc doceniasz bogactwo wybierania, ciszę, zieleń, ale także mnóstwo atrakcji dzięki którym nie możesz się nudzić to naprawdę warto zdecydować się na wakacje na Mazurach. Docenią to szczególnie mieszkańcy większych miast, dla których odpoczynek w tak niezwykłym miejscu stanie się wspaniałą odskocznią od trosk miejskiego, hałaśliwego życia.