<div style="text-align:justify">Jak lubimy obcować z naturą może wyniknąć taka okoliczność, jak nasze zapasy wody będą wyczerpane, a do najbliższej okolicy całkiem spora droga. Woda z leśnych albo górskich rzek może mieć wiele bakterii, jakie mogą niedobrze wpłynąć na nasz organizm, dlatego istotną rzeczą w tych okolicznościach jest zdolność uzdatniania wody w terenie.</div>
Jak lubimy obcować z naturą może zdarzyć nam się sytuacja, gdy nasze zapasy wody wyczerpią się, a do najbliższej cywilizacji całkiem spora droga. Woda z leśnych albo górskich rzek może posiadać wiele bakterii, które mogą niedobrze wpłynąć na nasze samopoczucie, dlatego ważną rzeczą w takich sytuacjach jest umiejętność uzdatniania wody w terenie.

uzdatniacze wody w sklepie 

<div style="text-align:justify">Przed dłuższą wyprawą na łono natury korzystnie wyposażyć się w coś, co będzie pomocne w wyżej wymienionej sytuacji. Poniżej przedstawię kilka takich przedmiotów. Garnek lub metalowy kubek. Jest to właściwe rozwiązanie, gdyż wodę możemy przegotować, tym samym pozbywając się większości szkodliwych bakterii. Taki garnek może zajmować jednakowoż dość dużo miejsca w plecaku, jest więc dodatkowym obciążeniem, a do uzdatniania w nim wody wymaga kuchenki turystycznej jest także dosyć czasochłonne.</p>
<p>Kolejna metoda, [TAG=tabletki do uzdatniania wody’ title=’strumień’ style=’margin:6px;’/></p>
<div class=
Autor: Tom Hall
Źródło: http://www.flickr.com

– są dość tanie, nie zajmują wiele miejsca, a ich waga jest faktycznie niewyczuwalna. Dodatkowo uzdatnianie wody nimi nie jest tak czasochłonne, jak poprzednie rozwiązanie. Chlor, ma takie same zalety jak tabletki, ale jest od nich bardziej tani. Jest to dosyć ciekawe rozwiązanie na wszelkie dłuższe obcowanie z naturą, jednak najbardziej skutecznie sprawdza się lifestraw – lifestraw.

Czy pragniesz może dostać link do strony hotel nad samym morzem, gdzie czekają na Ciebie następne wpisy? Sądzimy, że spodoba Ci się nasz serwis.

Jeśli nie mamy żadnego z tych rzeczy przy sobie, a jesteśmy w ciężkiej sytuacji ewentualnie możemy napić się wody nie uzdatnionej do picia, aby minimalizować ryzyko zatrucia woda. Ta jednakże musi być w stałym ruchu (należy unikać wody stojącej jak na przykład jeziora). Właściwą wskazówką czy woda jest dobra do spożycia są zwierzęta w niej żyjące. Czym jest ich większa ilość tym bardziej małe ryzyko, że woda będzie nam szkodzić. Warto zwrócić także uwagę, po jakiego rodzaju podłożu konkretny strumień płynie, w przypadku kiedy są to skały wapienne ryzyko na wystąpienie zatrucia jest zdecydowanie mniejsze.

Butelka lifesaver

Źródło: http://aqua-life.net.pl/
Oprócz bakterii w wodzie mogą znajdować się różne pływające zwierzęta, liście czy patyki. Jednakowoż, ten kłopot nie jest już tak uciążliwy, jak zaprezentowany powyżej, ale potrafi być męczący szczególnie dla osób, które nie są do tego przyzwyczajone. Najbardziej korzystnym sposobem na pozbycie się tych niedogodności jest przelewanie wody przez jakiś materiał na przykład koszulkę. Woda spłynie do pojemnika a reszta osadzi się na tkaninie. Powyższe wskazówki będą pomocne w uniknięciu nieprzyjemnych konsekwencji, które związane są z piciem wody nieuzdatnionej. Generalnie, gdy wybieramy się na taką wyprawę konieczne są pozostałe przedmioty, najkorzystniej polecić lifesaver i scrubba bag – zobacz .