Interesujące punkty na Węgrzech i Słowacji, które należy odwiedzić

Słowacja i Węgry są pięknymi krajami. I choć tak naprawdę na Ziemi zasadniczo dosłownie wszystkie państwa mają turystom wiele do zaoferowania, to prawda jest taka, że w sumie Słowacy oraz Węgrzy naprawdę powinni być bardzo dumni z własnego państwa. Dużym atutem tych miejsc jest to, z naszego punktu widzenia, że jakby nie patrzeć są blisko nas. W szczególności mieszkańcy południa Polski nie mają zbytnio daleko. A więc: jak zorganizować dla siebie niezapomnianą wycieczkę po Słowacji albo Węgrzech? Na początek warto spojrzeć na Słowację.

Węgry Budapeszt
Autor: Alessandro Caproni
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Choć bardzo często myślimy, iż akurat Słowacja jest w stanie zaoferować tylko ładne góry, to jednakowoż takie postrzeganie naszych serdecznych sąsiadów jest niesamowicie krzywdzące. W sumie ze Słowakami nie mamy wiele do czynienia - no przynajmniej jeśli brać w rachubę naszych sąsiadów. Chodzi w tym momencie o pozytywy, ale także negatywy. Zasadniczo mamy do Słowaków neutralny stosunek, choć to nie oznacza, że ich jakoś ignorujemy. Można powiedzieć, że ostatnio coraz lepiej poznajemy Słowację. I dobrze, bo Słowacja atrakcje są niesamowicie ciekawe, jest ich bardzo wiele.

Weźmy chociażby pod uwagę Bratysławę, zatem oczywiście stolicę Słowacji. Całkiem urokliwe miasto, choć wyraźnie widać swoisty prowincjonalizm i spore ślady po komunie. W wielkim błędzie są tacy ludzie, którzy twierdzą, że Bratysława jest nieciekawą stolicą. Naturalnie to nie klimatyczny Wiedeń, który jest umiejscowiony nieopodal, lecz fani zwiedzania europejskich miast z pewnością muszą wiedzieć, iż Bratysława to takie miejsce, które należy zobaczyć. Zwłaszcza, że w końcu z Warszawy i kilku innych dużych miast można jechać do Bratysławy komfortowym autobusem, a konkretniej Polskim Busem.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.