<div style="text-align:justify">W północno-wschodniej części kraju, przy granicy z Białorusią leży niezwykły, kojarzący się przede wszystkim ze wspaniałą przyrodą region, nazywany także Podlasiem. Miejsce to jeszcze całkiem niedawno przyciągało niewielu turystów, ale w ostatnim czasie bardzo się to zmieniło. A Podlasie ma naprawdę dużo do zaproponowania, głównie osobom które szukają spokoju, ciszy i bliskiego kontaktu z przyrodą. Największą turystyczną atrakcją jest tutaj Puszcza Białowieska. Ten dziewiczy las, ochraniany przez międzynarodowe prawo jest jednym z ostatnich tego typu miejsc na terenie Europy. Tym sposobem w Puszczy zobaczyć można przyrodę dokładnie taką, jaka była od setek lat, bez niepotrzebnego ingerowania człowieka. Na jej obszarze znaleźć można mnóstwo atrakcji i interesujących miejsc na zwiedzanie, na przykład można tam obejrzeć królów tamtego regionu, czyli żubry. Poza tym na Podlasiu panują doskonałe warunki do uprawiania różnych sportów. Coraz bardziej popularne są między innymi spływy <strong>kajakowe</strong>, a liczne piesze i rowerowe ścieżki również zachęcają żeby uprawiać tego typu aktywności fizycznej.</div>
Na północnym wschodzie, obok granicy z Białorusią położony jest tajemniczy, przede wszystkim kojarzący się z przepiękną przyrodą rejon, nazywany także Podlasiem. Miejsce to jeszcze całkiem niedawno przyciągało niewielu turystów, ale w ostatnich latach zaczęło się to bardzo zmieniać. A Podlasie ma naprawdę sporo do zaoferowania, głównie osobom szukającym spokoju, ciszy i bliskiego kontaktu z przyrodą. Bardzo dużą turystyczną atrakcją jest tutaj Puszcza Białowieska. Ten stary las, ochraniany przez międzynarodowe prawo jest obecnie jednym z ostatnich tego typu miejsc na terenie Europy. Tym sposobem w Puszczy zobaczyć można przyrodę dokładnie taką, jaka była przez setki lat, bez żadnej ingerencji człowieka. Na jej obszarze znaleźć można mnóstwo atrakcji i ciekawych miejsc na zwiedzanie, między innymi zobaczyć tam można władców tamtego rejonu, czyli żubry. Poza tym na Podlasiu panują świetne warunki do uprawiania rozmaitych sportów. Coraz bardziej popularne między innymi są spływy kajakowe, a liczne ścieżki rowerowe i piesze także zachęcają żeby uprawiać tego typu aktywności fizycznej.

noclegi podlaskie

Autor: Baumit
Źródło: Baumit
Wapiennik

Autor: wapiennik.eu
Źródło: wapiennik.eu
papuga

Autor: unbekannt270
Źródło: http://www.flickr.com
Ponieważ popularność Podlasia bez przerwy wzrasta, to ma to również wpływ na rozwój branży noclegowej w tym rejonie. Aktualnie noclegi Podlaskie to coraz więcej noclegów i kwater o bardzo zróżnicowanym standardzie. Bardzo liczną ich część stanowią prywatne kwatery, często połączone z agroturystyką. Tego typu kwatery znajdują się bardzo często w niewielkich miasteczkach i wioskach, w jakich można zupełnie się wyciszyć z daleka od cywilizacji i poczuć prawdziwy kontakt z naturą. Bardzo często pojawiają się także w noclegowej ofercie pensjonaty Podlasie. Projektowane są one pod kątem bardziej wybrednych turystów, którzy doceniają odpowiedni standard i wygodę, a jednocześnie będą chcieli urlop w niezwykle przyjemnym miejscu. Pośród turystów dużym zainteresowaniem cieszą się również najróżniejsze domki letniskowe.

Ich dużą zaletą jest to, że pozwalają na całkowitą swobodę i niezależność, więc doskonale będą się nadawać na przykład na wyjazd z rodziną czy grupą znajomych.