<div style="text-align:justify">Podróż do Hiszpanii to wyłącznie walory, w końcu to świetny klimat, wszechobecne słońce, smakowite jedzenie a także ogólnie doskonały nastrój.</div><br /><br /><div style="text-align:justify">Jednak nawet podczas wczasów zdarzają nam się przypadki łagodnie powiadając frustrujące, wynikające nie z niechęci, złego wychowania bądź braku manier u jednych bądź drugich lecz tylko i jedynie z różnic kulturowych między Polakami a Hiszpanami i zasad panujących w obu państwach.</div>
Wizyta w Hiszpanii to same walory, w końcu to doskonały klimat, wszechobecne słoneczko, apetyczne jadło jak też generalnie dobry humor.
Jednak nawet w czasie wczasów zdarzają nam się sytuacje łagodnie mówiąc frustrujące, wynikające nie z niechęci, złego wychowania albo braku dobrych manier u jednych albo drugich ale tylko oraz jedynie z różności kulturowych między Polakami a Hiszpanami a także zasad panujących w obu krajach.

Jeżeli więc wybieracie się do Hiszpanii oraz chcecie ustrzec się niekoniecznego stresu w restauracji, w aptece czy w kolejce do autobusu, zaznajomcie się z naszym zwięzłym informatorem.
hiszpania

Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com

ekwipunek

Autor: Pavlo Boyko
Źródło: http://www.flickr.com
Będąc w Hiszpanii musicie wybrać się na bazar zatem mercadillo czy rastro, na tym ostatnim znajdziecie najczęściej starocie, rzeczy używane czy po okazyjnych cenach. Na jarmarku skosztujecie prawdziwej hiszpańskości, posłuchacie ośmielających do zakupów zbywców i do tego z pewnością nie wyjdziecie z pustymi rękami bo propozycja warzyw, owoców i owoców morza powala. Na kramach przeważnie obowiązuje kolejka bądź „se pide a la vez” a wtenczas najodpowiedniej szukać kontaktu wzrokowego z ekspedientką po czym czekać aż spyta: „¿Qué te pongo, guapa?”
Aby wkroczyć do autokaru powinniście ustawić się w kolejkę oraz uwierzcie, korzystniej jest jej egzekwować. Do autokaru wkracza się przednim wejściem, natomiast biletów na autobusy miejskie nie nabywa się w kioskach lecz u kierowcy.

Warto mieć z sobą nieduże nominały bo kierowca może zwyczajnie nie móc sprzedać biletu. Autokary nie zatrzymają się na każdym jednym przystanku, dlatego prozaiczny fakt, wciśnięcia guzika STOP gdy potrzebujecie wysiąść jest niezwykle ważny. Właśnie taka jest Hiszpania.