<div style="text-align:justify">Aktualnie Polacy podróżują w różne zakątki świata – oblegane są szczególnie ciepłe kraje takie jak Egipt, Włochy czy Grecja. Ceny za podróż znacznie idą w dół przede wszystkim po zakończeniu typowo wakacyjnych miesięcy lipiec – sierpień. Począwszy od września można wyszukać propozycje naprawdę w ciekawych cenach, tym bardziej, że w licznych krajach wciąż w tym czasie utrzymują się korzystne warunki atmosferyczne, gdzie np. temperatury wynoszą 30 stopni i więcej, a w dodatku we wrześniu czy w październiku kurorty są mniej zatłoczone i lokalne ceny choćby za pamiątki także się obniża. </div>
Dziś Polacy podróżują w różne zakątki świata – zainteresowaniem cieszą się szczególnie gorące tereny takie jak Egipt, Turcja, Hiszpania czy Grecja. Ceny za wycieczkę znacznie idą w dół zwłaszcza po zakończeniu typowo wakacyjnych miesięcy lipiec – sierpień. Począwszy od września można wyszukać propozycje naprawdę w dobrych cenach, tym bardziej, że w wielu państwach wciąż w tym czasie panują wyczekiwane warunki pogodowe, gdzie np. temperatury wynoszą 30 stopni i więcej, dodatkowo we wrześniu czy w październiku wybrzeża są mniej zatłoczone i miejscowe ceny na przykład za pamiątki także są niższe.

wycieczka kajakiem

Autor: Trevor Mattea
Źródło: http://www.flickr.com
Nieco kłopotów z wyjazdami po niskich cenach mogą mieć single, zwłaszcza, jeśli chodzi o wynajęcie noclegu. Problem polega na tym, że hotele (hotele kutno i okolice) i kwatery dysponują zazwyczaj pokojami minimum dla dwóch osób, jeśli zaś posiadają pokój jednoosobowy to jego cena jest niestety dużo wyższa – nawet do 30% wartości całej wycieczki. Wyjściem są pokoje promocyjne, różnie określane w zależności od organizatorów wycieczki, w tym przypadku jednak w parze z obniżoną ceną idą mniej elastyczne warunki: brak sposobności wymiany pokoju na inny czy też możliwość „dostawki”, czyli pojawienia się dodatkowego współlokatora. Należy się jednak spodziewać, że w przyszłości ciekawych ofert dla singli będzie się pojawiać więcej z tej przyczyny, że z każdym rokiem zwiększa się zainteresowanie tego rodzaju wycieczkami. Już dzisiaj można wyszukać chociażby w sieci sporo ciekawych stron stworzonych właśnie dla singli, na których mogą oni przejrzeć korzystne cenowo oferty do różnych miejsc na świecie.

Tanio podróż – czy wyjeżdżając w pojedynkę, czy w większej grupie – możemy zapewnić sobie podróżując autokarem. Dość często wyjeżdżając do kraju jakim jest Grecja – informacje o Grecji tu , Włochy czy Hiszpania, jak również wielu innych, nawet bardziej odległych państw, możemy wybrać się właśnie autokarem dzięki czemu ogólny koszt podróży jest o wiele niższy. Minusem jest oczywiście długość trwania podróży, gdyż wycieczki autokarowe trwają zwykle kilka a nawet kilkanaście godzin w jedną stronę. Nie jest to zatem oferta dla każdego, a ci co nań się decydują muszą między innymi zwrócić uwagę na standard autokarów, którymi zamierzają wyruszyć w podróż.