<div style="text-align:justify">Góry to przede wszystkim wspaniałe krajobrazy, krystalicznie czyste powietrze, wspaniała przyroda jak też dzikie zwierzęta.</div><br /><br /><div style="text-align:justify">Owe atrakcje zapewnione mamy właściwie w każdym sezonie. Lecz kiedy najlepiej wyruszyć w góry tak aby w pełni skorzystać z ich wdzięków zależy od osobistych preferencji każdego łazika.</div>
Góry to przede wszystkim wspaniałe pejzaże, krystalicznie czyste powietrze, wspaniała przyroda i dzikie zwierzęta.
Owe atrakcje zapewnione mamy w każdym sezonie. Ale kiedy najlepiej wyruszyć w góry tak aby w pełni skorzystać z ich uroków zależy od preferencji każdego tułacza.

wielkanoc w górach

Autor: Capture The Uncapturable
Źródło: http://www.flickr.com
Dobierając porę roku na górską wycieczkę warto wpierw zastanowić się czy wolimy długie piesze włóczęgi a także zdobywanie gigantycznych szczytów, czy też jazdę na nartach, czy też desce snowboardowej. Jeśli jesteśmy miłośnikami zimowego szaleństwa to rzecz jasna wyselekcjonujemy porę zimową. Jeżeli zaś wolimy długie wędrówki oraz dalekie szlaki górskie to lepiej wybrać się latem, w zimie bowiem poniektóre trasy ze względów bezpieczeństwa są zamknięte. Należy także zastanowić się czy wolimy spokój oraz czy nie przeszkadza nam tłok.

Nie zwlekaj, zobacz tekst na witrynie, która też Cię zaintryguje. Znajdziesz tam m.in. wzmiankę o zajmującej Cię tutaj tematyce.

O ile wolimy w ciszy przemierzać szlaki górskie nie powinniśmy jechać w góry w miesiącach wakacyjnych, a więc w lipcu a także sierpniu, bowiem wówczas na trasach panuje największy tłok. W sezonie letnim przed wejściem na niektóre szczyty musimy nawet czekać w sporych kolejkach, stąd osoby, jakie nie lubią ścisku muszą wybierać się w góry na wiosnę, bądź jesienią. Wówczas na szlakach jest dużo mniej tułaczy i możemy w spokoju dumać nad pięknem przyrody.

morza

Autor: Snapshots of The Past
Źródło: http://www.flickr.com
bilet
Zaś wielbiciele sportów zimowych, jacy nie lubią tłumów powinni unikać czasu ferii zimowych dlatego że wtenczas trasy zjazdowe pełne są jeżdżącej jak też uczącej się jeździć młodzi, zaś do kolejki na szczyt musimy swoje odstać.

Wielu turystów przybywa w góry by spędzić Wielkanoc w górach jak też w trakcie tzw. długich weekendów, miejsca noclegowe na te dni nie dość, iż są o wiele droższe to jeszcze miejsce rezerwować musimy nawet na parę miesięcy wcześniej. Jeżeli z kolei chodzi o same walory gór to owe zachwycają o każdej porze roku.