<div style="text-align:justify">Trudno ukrywać, że gdy słyszymy o wczasach nad wodą, to właśnie morze przychodzi nam na myśl w pierwszej kolejności. Polskie jeziora to mało ceniony, a jakże drogocenny skarb, który naprawdę warto odkryć.</div><br /><br /><div style="text-align:justify">Niewątpliwym plusem klimatu, panującego nad jeziorami jest to, że wpływa na nas nieomalże od początku pobytu.</div>
Trudno ukryć, że gdy słyszymy o urlopach nad wodą, to dokładnie morze przychodzi nam na myśl . Polskie jeziora to niedoceniany, a jakże drogocenny skarb, który naprawdę warto odkryć.
Niewątpliwą zaletą klimatu, panującego nad jeziorem jest to, że wpływa na nas nieomalże od samego początku pobytu.

Mauritius

Autor: Rega Photography
Źródło: http://www.flickr.com
rajgród

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście nie mamy zamiaru podważać niewątpliwych korzyści odpoczynku nad morzem, ale by zachować sprawiedliwość musimy oznajmić, że na skorzystanie z pełni dobrodziejstw morskiego klimatu potrzebujemy co najmniej dwóch tygodni. Łagodny nizinny klimat – w przeciwieństwie do nadmorskiego, bodźcowego, gwarantuje dość stabilne ciśnienie atmosferyczne, nie serwuje nagłych zmian aury, dotkliwych wiatrów a także nie stanowi obciążenia dla organizmu. Na aklimatyzację starczą zatem już 2 dni.
Wbrew opiniom niektórych, nad jeziorami wcale nie jest monotonnie! To doskonałe miejsce do rozpoczęcia przygody z pływaniem, jako że woda w zbiornikach stojących będzie spokojna i starczy ledwo parę słonecznych dni, by zrobiła się dość ciepła.

Zerknij na opublikowany tu (http://biuroponowa.pl/aktualnosci-pl/polowania-mysliwskie-uczmy-sie-myslistwa-od-siebie-nawzajem/) artykuł, a niewątpliwie niezwykle Cię zaintryguje, ponieważ znajdziesz tam ważne informacje odnoszące się do omawianego tematu.

Poza rozrywkami przy brzegu możemy skorzystać z wielu atrakcji, jak choćby rejsy kajakiem albo żaglówką.

A w międzyczasie majówka na kocu, przechadzka do okolicznego lasku, jak też obowiązkowo – nauka łapania rybek! Co prawda klimat nizinny będzie dobry dla osób z częstymi infekcjami dróg oddechowych, jednak w ich przypadku bardziej polecane będą obecne na tych terenach iglaste lasy, jakie wydzielają olejki eteryczne, wspomagają oddychanie oraz aktywizują układ immunologiczny. Co wyselekcjonować? Mogą być Mazurskie jeziora, może być także Rajgród.