<strong>Jak podaje serwis</strong>Polscy Łowcy Burz<em>po całodobowych opadach w dniu jutrzejszym nastąpi rozpogodzenie, jednakże w nocy z wtorku na środę temperatura może spaść poniżej -20°C . Jedynie część północno-wschodnia Polski będzie wolna od uciążliwych warunków atmosferycznych.</em>
Jak podaje serwisPolscy Łowcy Burzpo całodobowych opadach w dniu jutrzejszym nastąpi rozpogodzenie, jednakże w nocy z wtorku na środę temperatura może spaść poniżej -20°C . Jedynie część północno-wschodnia Polski będzie wolna od uciążliwych warunków atmosferycznych.

Do rana dnia jutrzejszego trwające ciągle opady śniegu, szczególnie we wschodniej i centralnej części kraju, mogą doprowadzić do pojawienia się pokrywy śnieżnej przekraczającej 30 cm. W województwach mazowieckim i lubelskim opadom towarzyszą zawieje i zamiecie śnieżne z wiatrem przekraczającym 70 km/h. W obu województwach, jak i także w województwie małopolskim dojść może do pojawienia się na drogach gołoledzi w wyniku marznącego deszczu. PŁB przestrzegają, że ze względu na to, że śnieg jest ciężki, istnieje ryzyko uszkodzeń konstrukcji budowlanych.

Opady śniegu zaczęły się poprzedniej nocy. W niektórych regionach kraju pokrywa śnieżna już dochodzi do 30 cm. Dalsze, obfite opady śniegu mogą wrócić już w środę.

Źródła

  • Artur Surowiecki (na dzień 29-30 listopada 2010) – Aktualizowana mapa polski ostrzeżeń – Polscy Łowcy Burz
  • Grzegorz Zawiślak – POTĘŻNE OPADY ŚNIEGU, A NASTĘPNIE SIARCZYSTE MROZY – Polscy Łowcy Burz – forum – 29 listopada 2010, 18:09
  • Szymon W – ATAK ZIMY – Polscy Łowcy Burz – 29 listopada 2010

Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5