<div style="text-align:justify">góry są przepiękne, lecz jednocześnie nieprzewidywalne i niebezpieczne. Nawet do jednodniowej wycieczki należy się należycie przygotować, a tym bardziej jeżeli będzie się planować jakieś większe wyjścia.</div>
góry są piękne, lecz jednocześnie nieprzewidywalne i niebezpieczne. Nawet do jednodniowej wycieczki trzeba się odpowiednio przygotować, a tym bardziej jak planuje się jakieś większe wyjścia.

czas
krajobraz - wakacje

Autor: Michal Goszczynski
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim trzeba zadbać o odpowiednie buty, powinny być one dość wygodne, ale jednocześnie wytrzymałe i najlepiej z membraną. Bardzo dobrze będzie się tu sprawdzać wysokie obuwie trekkingowe, ich cholewka będzie zabezpieczała przed skręceniami, a dzięki solidnej podeszwie będzie się wygodnie chodzić po kamieniach. Niestety nadal można spotkać osoby udające się na górskie szlaki w trampkach czy sandałach, takiego zachowania należy się wystrzegać. Oprócz butów należy zwrócić uwagę na resztę odzieży, która też ma spore znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa chodzenia.
Koniecznym Wyposażeniem na górski szlak powinien być cieplejszy polar i nieprzemakalna kurtka. Górska pogoda bywa kapryśna i należy się zabezpieczyć na różne okoliczności. Podczas chodzenia powinno się zadbać o to, żeby się bardzo nie pocić, z tego też powodu ważnym elementem wyposażenia jest dobra bielizna termoaktywna. Doskonale sprawdzają się w tej roli przykładowo koszulki icebreaker, zrobione są one ze specjalnego materiału gwarantującego duży komfort przy noszeniu.

Intrygują Cię opisane przez nas treści? Niezwykle nas to cieszy. Prosimy więc na nowy interesujący artykuł (http://uannynowytarg.pl/REZERWACJA,9), który umieściliśmy pod poniższym linkiem.

Całe niezbędne wyposażenie będzie trzeba gdzieś nosić, więc przyda się również jakiś pojemny, praktyczny plecak.

Jeżeli wyjście miałoby być na kilka dni, to warto pomyśleć o porządnym namiocie, jeżeli ktoś planuje taki ze sobą nosić, to warto zadbać, żeby był odporny na przemakanie, a jednocześnie jego stelaż do namiotu był jak najlżejszy.