<div style="text-align:justify">Przewidujesz eskapadę w góry oraz narciarskie wariactwo na nartach? Przeczytaj koniecznie, jak dobrze przygotować się do wyjazdu na stok.</div><br /><br /><div style="text-align:justify">Nie ma nic przyjemniejszego niż ruch na powietrzu.</div>
Planujesz eskapadę w góry jak też białe szaleństwo na stoku? Dowiedz się koniecznie, w jaki sposób najlepiej przyszykować się do wyjazdu na narty.
Nie ma nic przyjemniejszego niż ruch na powietrzu.

Zimowe podróże jak też czas białego szaleństwa – przed nami . Pamiętaj, iż obok miejsca wyjazdu i sprzętu najistotniejsza będzie nasza kondycja. Zadbaj ażeby radości z jazdy po ośnieżonych pochyłościach nie zepsuła nam niemiła kontuzja. Jak zatem przyszykować się do wyjazdu na stok?
wyjazd narty

Autor: Bruce Skarin
Źródło: http://www.flickr.com
W napływie codziennych zadań wyłącznie nieliczni mają szansę na regularny sport. Robota siedząca po 9 godzin na dzień, króciutki spacerek na parking lub przystanek . Jeżeli chwilę podbiegniemy, momentalnie dopada nas duszność. Wieczór spędzony przed TV lub w kinie. Tak z reguły wygląda nasz dzień. A narciarstwo, nawet rekreacyjne jest to sport, który nastręcza przygotowania. Trasy zjazdowe liczą z reguły od 1,5 do 4 kilometrów. Obolałe mięśnie zaś odbierają nam frajdę z jakże niedługiego pobytu w górach a także powiększają ryzyko odniesienia kontuzji. Przyszykuj się zatem dobrze na ów wyjazd narty również musisz dobrze przyszykować. Jeżeli decydujemy się na wyjazd musimy odpowiednio przedtem zatroszczyć się o naszą formę. Przygotowania najlepiej rozpocząć przynajmniej 6 tygodni przed wyjazdem w góry. Ich celem powinno być przywyknięcie mięśni do charakterystycznego wysiłku. Na początek trzy razy na tydzień możemy organizować sobie długie spacery.

Nie strońmy od schodów – pozwoli to na stopniową poprawę naszej formy ogólnej a także pokrzepi muskuły nóg. Dobrym ćwiczeniem będzie również jazda na bicyklu, także tym stacjonarnym.