<div style="text-align:justify">W roku 1999 w wyniku <strong>podziału</strong> administracyjnego, jaki się dokonał w naszym kraju, utworzone zostało województwo podlaskie. Obecnie ma ono powierzchnię ponad 20 tysięcy kilometrów kwadratowych, co stanowi około 6,5 procent powierzchni naszego kraju.</div>
W roku 1999 w wyniku podziału administracyjnego, jaki dokonał się w naszym kraju, utworzone zostało województwo podlaskie. Aktualnie zajmuje ono około dwudziestu kilometrów kwadratowych, co wynosi około 6,5 procenta powierzchni Polski.

wakacje - obrazeczek

Autor: Harco Rutgers
Źródło: http://www.flickr.com
Województwo to położone jest w północno-wschodniej części kraju, a jednym z jego najważniejszych atutów jest przepiękna, miejscami nie naruszona przez człowieka przyroda. Natomiast nie ma tam żadnych większych skupisk przemysłu, co z kolei skutkuje bardzo czystym nieskażonym powietrzem. Rejon Podlasia, do niedawna jeszcze traktowany przez urlopowiczów niezbyt przychylnie, obecnie stał się coraz częściej wybierany przez ludzi szukających spokoju, ciszy i kontaktu z przyrodą. Na pewno magnesem który przyciąga turystów jest dziewicza Puszcza Białowieska, będąca jednym z ostatnich miejsc tego typu w Europie. Na dzień dzisiejszy jest ona chroniona prawem przed zbytnią ingerencją człowieka, na jej obszarze znajduje się mnóstwo ciekawych miejsc, pomników przyrody oraz dydaktycznych ścieżek.

Lecz wypoczynek na Podlasiu to nie tylko Puszcza Białowieska, choć ona jest główną atrakcją tego rejonu Bardzo popularne są także spływy kajakiem przepięknymi podlaskimi rzekami, w czasie jakich można podziwiać całą fantastyczną przyrodę. Coraz więcej jest także różnego rodzaju muzeów, które pokazują przede wszystkim skarby tego rejonu, a dla dzieci powstają najróżniejsze parki dydaktyczne i rozrywkowe. Dużo do zwiedzania znajdą również miłośnicy militariów i zabytków, na Podlasiu jest wiele atrakcji o takim charakterze, które przyciągają coraz większą ilość turystów. To wszystko spowodowało, że w ostatnim czasie bardzo rozwinęła się baza noclegowa tego miejsca. Mieszkańcy Podlasia widzą możliwości, jakie daje popularność miejsca, w którym mieszkają, i dlatego też starają się jak mogą, żeby je wypromować w różnych obszarach, nie tylko turystycznych.

Masz duży kłopot ze znalezieniem dobrego rozwiązania Twojego problemu? Z pewnością szybko może pomóc Ci ta strona wynajem autokarów olsztyn.

Między innymi coraz bardziej rozwijają się usługi medyczne, przykładowo działająca w Białymstoku klinika in vitro zaczyna przyjmować już pacjentów z całego kraju – .