Samolot - bezpieczny i szybki transport

Po katastrofie z dziesiątego kwietnia 2010 roku mieszkańcy Polski mogą wyobrażać sobie, że lot samolotem jest czymś ryzykownym. Patrząc na statystyki, jest totalnie na opak. Lot jest dużo pewniejszy niż na przykład podróż samochodem. Wypadki lotnicze, w których śmierć ponoszą rodacy, zdarzają się rzadko, a każdego roku na szosach ponoszą śmierć setki podróżnych.
Autor: cliff1066
Strach przed samolotami jest właściwie rzeczą przyrodzoną, przecież człowiek nie został stworzony, by szybować w przestworzach. Pierwszy lot miał miejsce zaledwie 110 lat temu! Przez wcześniejsze tysiąclecia człowiek zerkał z zazdrością na ptaki i śnił o skrzydłach. Najdobitniej można to zauważyć w przypowieści o Ikarze.

Lot może powodować obawę też dlatego, gdyż katastrofy samolotów najczęściej oznaczają koniec życia wszystkich na pokładzie. Są jednakże porady od profesjonalnych naukowców, które oferują pewną szansę przetrwania w czasie niektórych awarii.

W wolnej chwili

Samolotowe urlopy

Autor: Dave Heuts
Kiedy 110 lat temu pomysłowi Wilbur i Orville Wright odbyli swój pierwszy lot, nikt nie wiedział, że rozpoczyna się nowa doba w historii ludzkości. Oto człowiek wzleciał w nieboskłon, osiągając olbrzymienia marzenia całych pokoleń. Później rozwój technologiczny rozwijał się gwałtownie – podczas pierwszej wojny światowej samoloty zostały po raz pierwszy narzędziem do zabijania.


samolot
Autor: www.sxc.hu
Na podstawie danych z: www.sxc.hu
Należy powiedzieć to wprost – nie należy się bać samolotów. Samolot - sprawdź więcej - jest współcześnie najsprawniejszym środkiem podróży, dzięki któremu da się szybko dostać się nawet w dalekie części świata. Dużą wadą są ceny biletów na lot, jednakże da się często odszukać tanie loty w promocjach. Jeżeli masz sporo szczęście, może wykupić ofertę za pieniądze wielokrotnie mniejsze od tych, które należy wydać na podróż pociągiem.

Aby nie oczyścić sobie zupełnie konta bankowego rezerwując bilety, trzeba systematycznie zaglądać na portale WWW agencji lotniczych, które mają w ofercie tanie loty. Idealne gratki zwykle trwają chwilę, zatem warto zaglądać na witryny internetowe nawet parę razy dziennie. Polacy są znani z tego, że kochają znajdować korzystne promocje, zatem konkurencja jest duża.

Należy zawsze pamiętać, by czytać skrupulatnie regulamin promocji. Dużo przedsiębiorstw samolotowych, które oferują tanie loty, mami kupujących różnorakimi kruczkami. Czasem może wyjść na jaw, że promocja wcale nie jest tak atrakcyjna, na jaką miała wyglądać.
2017-12-26 07:04:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.