<div style="text-align:justify">Pierwsza podróż samolotem zawsze jest trudna, nawet jeśli jest to naszym marzeniem - człowiek nigdy nie wie, jak zareaguje ciało w czasie lotu, a samo to, by do niego wejść czasem sprawia, że tylko modlimy się, by było już po wszystkim. Odpowiednie przygotowanie się do lotu jest więc kluczowym elementem, a jak się okazuje takie przygotowanie dotyczy nie tylko pierwszego razu, ale i przydaje się "na potem".</div>
Pierwsza podróż samolotem zawsze jest trudna, nawet jeśli jest to naszym marzeniem – człowiek nigdy nie wie, jak zareaguje ciało w czasie lotu, a samo to, by do niego wejść czasem sprawia, że tylko modlimy się, by było już po wszystkim. Odpowiednie przygotowanie się do lotu jest więc kluczowym elementem, a jak się okazuje takie przygotowanie dotyczy nie tylko pierwszego razu, ale i przydaje się „na potem”.

Co warto sobie przyswoić przed wylotem „pierwszym” i każdym innym?
Najważniejszą rzeczą przed każdym wylotem to tak naprawdę zachować spokój.

Czy w kontekście analizowanego w tym artykule zagadnienia otrzymujesz wyczerpujące odpowiedzi? Jeżeli nie, to podobne materiały zobacz w serwisie, który znajduje się tu.

Atmosfera lotniska, obojętnie jakiego i gdzie, zawsze jest choć trochę nerwowa – im więcej ludzi, tym większy stres, a czasem pojawia się on jeszcze wcześniej zanim choćby wyruszymy do niego albo nawet w trakcie jazdy: a to zapomniało się jakiegoś ważnego dokumentu, a to nie można znaleźć kluczyków. Przygotowanie się więc „przed” jest bardzo ważne i niektórzy robią to już dzień wcześniej, na spokojnie kładąc wszystko co trzeba w jednym miejscu, by następnego dnia ich nie szukać i ze spokojną głową wyruszyć. Warto tu dodać, że samo pojechanie na lotnisku powinno się odbyć tak do nawet trzech godzin wstecz (albo i trochę więcej, w zależności od odległości od lotniska). Dlaczego? Z powodu samej odprawy, która może trwać dość długo, nawet około dwóch godzin. Ta trzecia godzina jest po to, byśmy bez żadnego stresu dojechali i mogli ją przejść na spokojnie. Oczywiście możemy pojechać później, jednak wtedy ryzyko problemów rośnie. Powiedzcie sami – lepiej być gdzieś wcześniej i na spokojnie poczekać, czy przyjechać później i bać się, że się nie zdąży?

Biały samochód dostawczy

Autor: Raphael Desrosiers
Źródło: http://www.flickr.com
Pytanie za sto punktów: jak podróżować samolotem?
wyobrażenie - bieganie

Autor: Jan Kraus
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy juz przejdziemy cały proces „przed” pozostaje nam usiąść w samolocie i cieszyć podróżą. Warto na ten czas także sie przygotować, pamiętając o kilku ważnych rzeczach, które przydadzą się tak naprawdę przy każdym locie. Przede wszystkim należy pamiętać, żeby do samolotu ubierać się Wygodnie.

Nie zwlekaj – kliknij ten link i raduj się zawartymi tam świeżymi postami. Na pewno pogłębią one Twoją znajomość rzeczy na ten temat.

Często lot trwa dość długo, na bardzo dużej wysokości i szybko uznajemy, że wygląd tu „to nie wszystko”. Oczywiście nie musimy chodzić w dresach i skarpetkach, ale wskazane jest ubranie, w którym dobrze i komfortowo sie czujemy. Drugą rzeczą jest to, co zabieramy do samolotu, szczególnie jako bagaż „podręczny”.

W tej sytuacji wydaje się bardzo trafne pewne zdanie, które może mieć różne pytania (w tym wypadku „Ile ze sobą wziąć?”), a jedną odpowiedź: „Jak najmniej”. Warto też pamiętać o tym, że jedzenie w samolotach jest inne, lecz nie przez kuchnię, tylko wszystko „naokoło”: wysokość, ciśnienie i wszystko inne.