<div style="text-align:justify">Nasze najwyższe góry najczęściej są kojarzone z Zakopanem, lecz w na Podhalu można napotkać parę innych miejscowości, które warto zwiedzić w wakacje. Prezentujemy dwa najbardziej interesujące punkty, które rekomendujemy tego lata.</div>
Nasze góry zazwyczaj są kojarzone z Zakopanem, lecz w tym rejonie można namierzyć parę innych miejscowości, które należy zwiedzić w wolnym czasie. Prezentujemy dwa najciekawsze miasteczka, które polecamy tego lata.

Jeśli potrzebujesz miejsca pełnego fantastycznych widoków, wybierz wakacje w Bukowinie Tatrzańskiej. Ta niewielka górska wioska jest bardzo spokojna – świetne miejsca dla tych wczasowiczów, którzy mają dość gwaru większych miast. Można znakomicie odpocząć leżąc całymi dniami na górskich łąkach, a wieczorami podziwiając grających górali i smakując miejscową kuchnię. Bukowina Tatrzańska jest słynna z basenów. O ile jedziesz do tego miejsca, bez wahania odwiedź basen. Aby zobaczyć, gdzie da się je spotkać, do wyszukiwarki internetowej wstaw słowa „baseny Bukowina Tatrzańska” .

tatry

Autor: Edgars En.
Źródło: http://www.flickr.com

Inną wartą uwagi miejscowością górską jest Białka Tatrzańska. Dobrze jest przyjechać tu zimą, ponieważ jest tu wiele wyśmienitych tras narciarskich. Latem można ruszać z Białki na dalekie szlaki. Obowiązkowo powinno się zwiedzić zjawiskowy kościółek, który został skonstruowany z gorą 300 lat temu.Znaczną atrakcją Białki Tatrzańskiej są baseny termalne. Kąpiele w ciepłej wodzie, która pochodzi ze środka naszej planety, posiadają niezwykle zbawienne działanie na ciało. Doktorzy często polecają ablucje termalne ludziom, którzy chorują na choroby związane z sercem, kośćmi starami. Jeżeli udasz się na wakacje do Białki Tatrzańskiej, obowiązkowo odwiedź tego gatunku miejsce. Po kąpieli w termalnej wodzie poczujesz się jak nowo narodzony. Jeśli pragniesz odszukać baseny termalne w Białce Tatrzańskiej, do wyszukiwarki internetowej wpisz sformułowanie „Białka Tatrzańska termy” . Warto poszukać przybytku, który cieszy się najlepszą renomą wśród turystów.

Nie zapominaj, że idealny komfort może cię czekać w otoczeniu wysokich szczytów. Nie zwlekaj ani chwili i wykup już teraz wypoczynek w tych fantastycznych okolicach!