<div style="text-align:justify">Jest pewne śliczne miasto w Polsce, które leży w województwie dolnośląskim. Miasto to położone jest w ślicznej dolinie rzeki Kamiennej. W okolicy możemy chodzić po Karkonoszach oraz górach Izerskich.</div>
Jest pewne śliczne miasto w Polsce, które leży w województwie dolnośląskim. Miasto to położone jest w ślicznej dolinie rzeki Kamiennej. W pobliżu możemy chodzić po Karkonoszach oraz górach Izerskich.

Pomimo niewielkiej ilości mieszkańców (6464 tys.), miasto to zajmuje dość duży obszar.

Miasto, o którym mówimy to Szklarska Poręba. W Polsce mało jest miejsc, jakie tak bardzo mogą sprzyjać rekreacji. Panuje w tamtym miejscu cisza, krajobrazy zmieniające się wspólnie z porą roku albo dnia, szum czyściutkich krystalicznie potoków oraz wodospadów, to wszystko niezwykle kojąco wpływa na ludzką naturę. Miasto to jest jednym z najbardziej znaczących skupisk zimowych sportów w naszych Sudetach. W Jakuszycach śnieżny puch trzyma się do późnej wiosny. Biegowe trasy zaspokoją tak zawodowych biegaczy jak i amatorów. Na rowerze również można pojeździć po Szklarskiej Porębie. Coraz więcej odwiedzających na wypad w góry oprócz szczotki do zębów, zabierają również górski rower. Są tutaj drogi rowerowe o różnej trudności. Są podnoszące adrenalinę strome zjazdy i łagodne trasy stworzone dla rodzin z dzieciakami.
samochód

Autor: Geoff Livingston
Źródło: http://www.flickr.com
Spacerując po górach należałoby pamiętać o posmarowaniu skóry kremem do opalania. Poczas wędrówki po Sudetach nawet nie odczujemy jak niezwykle słońce grzeje i działa na naszą cerę. Wiemy wszyscy, że aura w górach jest bardzo nieprzewidywalna. Z tego też powodu, choć świeci śliczne słońce, po chwili mógłby nadejść deszcz i burza. Zatem warto jest na bieżąco sprawdzać aurę i w razie czego wziąć ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, odpowiednie buty oraz pokrowiec na plecak. Ważne jest również, żeby wagę plecaka przenieść na biodra oraz odciążyć kręgosłup.

Jeżeli zamierzamy długi czas chodzić po górach z ciężkim plecakiem, należałoby zabrać ze sobą kijki do nordic walkingu. Dzięki wędrówce z kijkami odciążymy kręgosłup oraz kolana. Ułatwią one nam spacerowanie po kamienistych szklakach oraz pomogą utrzymać równowagę.