<div style="text-align:justify">Gdy często <em>podróżujemy, musimy mieć gdzie</em> zakwaterować się na nocleg. Rozwiązaniem na niedrogi nocleg może być hostel, którego wynajęcie ma dużo plusów. Niektóre z <em>nich oferują dużo więcej</em> niż tylko łóżko do spania.</div>
Kiedy często podróżujemy, powinniśmy mieć gdzie zatrzymać się na nocleg. Pomysłem na tani nocleg może być hostel, którego wynajęcie ma dużo plusów. Niektóre z nich oferują wiele więcej niż tylko łóżko do snu.

Jest w nich o wiele bardziej przyjemnie niż w hotelach.
Bałtyk

Autor: YougoPL
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy podróżujemy samodzielnie, wynajęcie hostelu (http://www.citycentralhostel.pl/) przynosi okazję zapoznania nowych osób. W hostelach zazwyczaj są pokoje wieloosobowe i można by spotkać interesujące osoby. W takich miejscach jest wiele osób, które podróżują w pojedynkę. Z przyjemnością tego typu osoby pójdą z Tobą na zwiedzanie miasta czy też do baru. W dobrym hostelu zazwyczaj jest oferowane wspólne spędzanie czasu. W dzień można wyjść na spływ kajakowy czy na oglądanie miasta. Jeśli nie masz pomysłu na spędzanie wolnych dni, warto wynająć hostel. Obsługa w tego typu okoliczności zajmie się wszystkim. Często spotykana w tego typu miejscach jest wspólna kolacja dla turystów. Wtedy posiłki przygotowują sami pracownicy obiektu. Moglibyśmy wybrać standard pokoju i to, czy łazienka ma być w pokoju, czy też na korytarzu. Od takich warunków uwarunkowana jest często cena za pokój. To na pewno mniej kosztowna opcja niż apartament.
W opłacie za pokój w dużej części hosteli jest również śniadanie. Przeważnie jest to niezwykle podstawowe śniadanie złożone z płatków, dżemu oraz masła. Można by też napotkać żółty ser czy też świeże pieczywo albo naleśniki. Zawsze w takim zestawie jest kawa oraz herbata. To może nie jest wyśnione śniadanie, ale warto przed wyjściem wypić kawę. Można również dokupić jakiekolwiek produkty na śniadanie. Jeżeli hostel jest w jakimś innym kraju, obsada hostelu przeprowadza lekcje językowe. Często jest tak, że w każdym przypadku w tego typu miejscu jest darmowa mapa miasta i wiele folderów z najciekawszymi ofertami.

Jest również możliwość zapytania obsługi o interesujące miejsca oraz idealne pożywienie. W tego typu obiekcie jest kuchnia zaopatrzona w fundamentalne garnki. Można by odnaleźć w tego typu kuchni także dodatki i jakiekolwiek produkty pozostawione przez wcześniejszych turystów.