<div style="text-align:justify">Słowacja i Węgry są pięknymi krajami. I choć tak naprawdę na świecie generalnie autentycznie wszystkie kraje mają podróżnym dużo do zaoferowania, to fakty są takie, że tak naprawdę Słowacy oraz Węgrzy bez dwóch zdań powinni być bardzo dumni z własnego państwa. Sporym atutem owych miejsc jest to, z naszego punktu widzenia, że naprawdę są blisko nas. Zwłaszcza mieszkańcy południowego krańca Polski nie mają zbyt za daleko. Zatem: w jaki sposób zorganizować sobie niezapomnianą wycieczkę po Słowacji bądź Węgrzech? Początkowo warto spojrzeć na Słowację.</div>
Słowacja i Węgry są pięknymi krajami. I choć tak naprawdę na Ziemi zasadniczo dosłownie wszystkie państwa mają turystom wiele do zaoferowania, to prawda jest taka, że w sumie Słowacy oraz Węgrzy naprawdę powinni być bardzo dumni z własnego państwa. Dużym atutem tych miejsc jest to, z naszego punktu widzenia, że jakby nie patrzeć są blisko nas. W szczególności mieszkańcy południa Polski nie mają zbytnio daleko. A więc: jak zorganizować dla siebie niezapomnianą wycieczkę po Słowacji albo Węgrzech? Na początek warto spojrzeć na Słowację.

Węgry Budapeszt

Autor: Alessandro Caproni
Źródło: http://www.flickr.com

Choć bardzo często myślimy, iż akurat Słowacja jest w stanie zaoferować tylko ładne góry, to jednakowoż takie postrzeganie naszych serdecznych sąsiadów jest niesamowicie krzywdzące. W sumie ze Słowakami nie mamy wiele do czynienia – no przynajmniej jeśli brać w rachubę naszych sąsiadów. Chodzi w tym momencie o pozytywy, ale także negatywy. Zasadniczo mamy do Słowaków neutralny stosunek, choć to nie oznacza, że ich jakoś ignorujemy. Można powiedzieć, że ostatnio coraz lepiej poznajemy Słowację. I dobrze, bo Słowacja atrakcje są niesamowicie ciekawe, jest ich bardzo wiele.

Weźmy chociażby pod uwagę Bratysławę, zatem oczywiście stolicę Słowacji. Całkiem urokliwe miasto, choć wyraźnie widać swoisty prowincjonalizm i spore ślady po komunie. W wielkim błędzie są tacy ludzie, którzy twierdzą, że Bratysława jest nieciekawą stolicą. Naturalnie to nie klimatyczny Wiedeń, który jest umiejscowiony nieopodal, lecz fani zwiedzania europejskich miast z pewnością muszą wiedzieć, iż Bratysława to takie miejsce, które należy zobaczyć. Zwłaszcza, że w końcu z Warszawy i kilku innych dużych miast można jechać do Bratysławy komfortowym autobusem, a konkretniej Polskim Busem.

Słowacja- Bratysława

Autor: young shanahan
Źródło: http://www.flickr.com

Trudno opisać w takim artykule wszelkie atrakcje Słowacji, a trzeba w końcu jeszcze pobieżnie wypisać Węgry atrakcje. Cóż, z pewnością popularne jezioro o nazwie Balaton to nadal takie miejsce, które nawet wśród naszych rodaków nie odeszło w niepamięć. Naturalnie można zapomnieć, że polscy turyści będą masowo odwiedzali Balaton, lecz w czasie sezonu letniego całkiem często spotykane są samochody na naszych blachach. Należy również napisać, iż Budapeszt to prawdopodobnie najpiękniejsza europejska stolica. To pewnie bardzo kontrowersyjna teza, ale naprawdę Budapeszt jest śliczny.