<div style="text-align:justify">W Polsce jest dużo miejscowości, uznawanych za niezwykle atrakcyjne pod względem turystycznym. Popularność ta wynika z różnorodnych elementów. Są to na przykład rozmaite zabytki architektury, których uroki przyciągają turystów. Mogą to być także walory uzdrowiskowe, takie jak na przykład występowanie wód termalnych czy mineralnych. W takiej sytuacji turyści odwiedzający dane miasto jeżdżą tam na wyjazdy sanatoryjne.</div>
W Polsce jest dużo miejscowości, uznawanych za szczególnie atrakcyjne pod względem turystycznym. Popularność ta bierze się z różnorodnych warunków. Mogą to być na przykład rozmaite zabytki architektury, których uroda przyciąga gości. Bywają to także walory uzdrowiskowe, takie jak na przykład występowanie wód leczniczych. W takiej sytuacji turyści odwiedzający daną miejscowość jeżdżą tam na urlopy sanatoryjne.

Na terenie kraju dużą popularnością cieszą się miejscowości położone w górach lub na wybrzeżu, z uwagi na dużą liczbę opcji wykorzystywania wolnych chwil. Różnica opiera się jednak na tym, że nad morze turyści przyjeżdżają głównie w okresie letnim. Kurorty górskie z kolei przyciągają o każdej porze roku, również w okresie zimowym, kiedy popularne są sporty zimowe. Z tego powodu na stronach internetowych tak często wyszukiwane są frazy w rodzaju „noclegi Karpacz” (znajdź: tutaj ).

Kurorty nadmorskieDo kurortów nadbałtyckich w lecie przybywają wielkie ilości ludzi. Zdecydowana większość z nich spędza czas na plaży, na opalaniu się i morskich kąpielach. W miejscowościach, w których znajduje się port, istnieje także możliwość odbycia rejsu statkiem wycieczkowym. Jedną z najchętniej wybieranych polskich miejscowości zlokalizowanych nad morzem bałtyckim jest Sopot. W czasie wakacji sopockie plaże są ogromnie tłoczne, podobnie jak ulice miejscowości. Jeżeli chodzi o miejsca noclegowe, to Sopot jest raczej drogim miastem. Posiada przede wszystkim duża ofertę dla bogatych przyjezdnych.

Większe miastaPunktami, które przyciągają duże rzesze turystów na wycieczki i dłuższe wyjazdy są również duże miasta wojewódzkie. W tej grupie niezwykle ważny jest Kraków. W mieście tym znajduje się bowiem bardzo dużo zabytków architektury i znanych miejsc. Jest to jedno z najszerzej rozpoznawalnych poza granicami polskich miast, a zarazem jedno z najbardziej rozległych. Jeżeli chodzi o noclegi, Kraków (kliknij: tutaj ) posiada niezwykle szeroką ofertę. Oferta ta, co bardzo istotne, jest różnorodna. Występują tam bowiem drogie hotele, ale także możliwości noclegu niewymagające wielkich środków. Są to przykładowo hostele czy różnego rodzaju schroniska i akademiki.