Dolny Śląsk

Dolny Śląsk

Małe dzieła sztuki z Bolesławca

Dolny Śląsk to region bogaty nie tylko w piękne krajobrazy, ale również w wytwory sztuki przemysłowej. Taką kopalnią skarbów jest bolesławiecka ceramika. Wizyta w lokalnym muzeum przekonuje, że dzieła sztuki z najwyższej półki nie muszą kosztować setek tysięcy złotych!

W Polsce przez weekend spadnie do 30 cm śniegu

W ciągu najbliższych dni można spodziewać się jednej z największych śnieżyc na terenie Polski w ciągu ostatnich kilku lat. Szczególnie trudna sytuacja będzie panować w sobotę, gdy opady śniegu o charakterze ciągłym mogą być nadzwyczaj obfite, zwłaszcza w pasie od Dolnego Śląska po centrum kraju. Prognozy numeryczne od dłuższego czasu przewidywały silne opady śniegu na nadchodzący weekend. Sytuacja w obecnej chwili nie uległa znaczącym zmianom.

Wypoczynek w otoczeniu gór to coś fantastycznego!

Jeżeli odpoczynek w naszym kraju, to tylko gdzieś w górach! Zapewne mieszkańcy Międzyzdrojów, Giżycka czy urokliwych miejscowości zlokalizowanych na obszarze Borów Tucholskich całkowicie nie akceptują takiej opinii, ale fakty są takie, że w zasadzie góry w Polsce są najbardziej urokliwe.