szlaki

szlaki

Góry dają nam dużo możliwości

Jeżeli rozmyślamy o swoim wypoczynku, o tym, żeby zregenerować energię, to bez wątpienia pragniemy, aby był on dokładnie taki, jak lubimy. Jeśli kochamy posiedzieć w jednym miejscu oraz nie uwielbiamy spacerować, to bez wątpienia w większości sytuacji wyjedziemy nad morze. A przecież góry nie oczekują od nas wpinania się, tam również mamy okazję wypoczywać spokojnie i bez zdobywania górskich szlaków na swoich nogach.

Miasto Cię męczy? Witaj w klubie!

Masz już dość pracy w mieście, narzekasz ciągle na wszechogarniający hałas, na brak skupienia, na przerwane więzi z naturą i głowę pełną niepotrzebnych zgrzytów, wrzasków i odgłosów? Skoro tak jest, każda znak na ziemi i niebie wskazuje na to, iż cierpisz na przypadłość „antymiastową”, a to znaczy, iż po odpowiednim rozeznaniu i końcowym postawieniu diagnozy, przydałaby Ci się drobna kuracja – wyjazd za miasto.

Pomyślmy w jakim regionie tak naprawdę odpoczniemy

Kiedy udajemy się na odpoczynek posiadamy nadzieję, że będziemy mieli szansę odpocząć oraz iż z dodatkową energią powrócimy do swoich obowiązków już po jego zakończeniu. Przez to tak rzetelnie wyszukujemy miejsce do którego pragniemy się skierować, lecz równocześnie również rzetelnie sprawdzamy pensjonat, w którym pragniemy przenocować, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, iż różne wygody są tutaj wskazane, tak byśmy mogli się jak najbardziej oderwać od tego, co robimy na co dzień.

Nie tylko Zakopane

Nasze najwyższe góry najczęściej są kojarzone z Zakopanem, lecz w na Podhalu można napotkać parę innych miejscowości, które warto zwiedzić w wakacje. Prezentujemy dwa najbardziej interesujące punkty, które rekomendujemy tego lata.

Czar Borów Tucholskich

Sekret wyjątkowej w skali kraju czystości, jaką cechują się Bory Tucholskie tkwi w ich lokalizacji. Teren tucholskich lasów oddalony jest od potężnych miast i zakładów przemysłowych, co czyni z niego idealne miejsce na odpoczynek 2014. Środowisko naturalne nie zostało tu zdegradowane, a rzadkie gatunki roślin i porostów miały pomyślne warunki do rozwoju.

Co należałoby zwiedzić w Laosie, mimo braku typowych atrakcji turystycznych?

Ten kraj zalicza się do najbardziej ubogich oraz najsłabiej rozwiniętych państw w Azji. Jedynie niewielka część zamieszkujących ten obszar 6 milionowej ludzkości zamieszkuje w małych i nielicznych miastach, pozostała część natomiast żyje w nieskomplikowanych (jednak często niezwykle malowniczych) wsiach i zajmuje się nade wszystko uprawą ryżu.