Góry
egzotyka
Autor: Timothy J Carroll
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Egzotyczne urlopy, czyli prawdziwa przygoda życia

Do wakacji już tylko kilkanaście tygodni. Na pewno warto więc już dzisiaj pomyśleć nad tym, gdzie chcielibyśmy je spędzić. Znaczna część Polaków decyduje się na odpoczynek w kraju. Jest to oczywiście rozwiązanie najtańsze. Są mimo wszystko i tacy, którzy decydują się egzotyczne wyprawy i każdy odpoczynek starają się spędzić w miejscu o różnym klimacie, kulturze oraz mentalności ludzi. Egzotyczne wyprawy to bez wątpienia dość droga przygoda życia. Gdzie warto będzie zdecydować się na wyprawę?
zakopane
Autor: Pawel Pacholec
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Odpoczynek w naszej górskiej stolicy czyli jak najlepiej zaplanować wyjazd do Zakopanego.

Jeżeli ktokolwiek pomyśli o wypoczynku zimowym w górach to zapewne pierwszym skojarzeniem będą Tatry, razem z ich stolicą czyli Zakopanem. I jest to zupełnie zrozumiałe, bo to właśnie to miasto od bardzo dawna króluje pod względem popularności pośród wszystkich górskich miejscowości. W każdym sezonie odwiedzają go ogromne ilości turystów, którym nie straszne jest ani stanie w korkach przy dojeździe, ani problemy z parkowaniem, ani wysokie ceny.
nocleg
Autor: Bernhard Wintersperger
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Poszukajmy właściwego pokoju na weekend

Kiedy wybieramy się na wymarzony odpoczynek, to pragniemy nie tylko odzyskać siły, lecz także oraz jak najwięcej zobaczyć. Przez to właśnie wielu osób poszukuje takiej oferty, gdzie nie będą zmuszeni zbyt dużo opłacać za nocleg, bo wiedzą, że wtedy zostanie im więcej funduszy na pozostałe wydatki. Na szczęście jak się okazuje tanie noclegi w Bieszczadach możemy wyszukać, a co się z tym wiąże bez wątpienia nie będziemy żałować takiej decyzji.
wycieczka
Autor: Trevor Mattea
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jakie akcesoria znajdą wykorzystanie w toku wycieczek?

Aktywne praktykowanie turystyki jest jedną z pasji, która pociąga do siebie bardzo znaczne rzesze entuzjastów. Pozwala ono bowiem na połączenie zarówno naszej aktywności ruchowej, jak i intelektualnej. Wyraźnie największą wziętością w naszym kraju cieszą się góry. Wachlarz górskich lokalizacji w naszym kraju jest obiektywnie ogromny. Przeważnie jako kierunek naszych wakacyjnych wypadów wybieramy Tatry.
wakacje
Autor: Jon Bunting
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Miejsca, do których należy pojechać na urlop

Co robić w czasie wakacji - to problem wielu ludzi zaczynających planować wyjazd na urlop. Te dwa tygodnie, które każdemu pracownikowi się należą, powinno się wykorzystać na dobry wypoczynek. Przez to nabierze się energii i siły na kolejne miesiące, pełne pracy i codziennych obowiązków. Jeśli tylko będzie się miało taką możliwość, to najkorzystniej udać się gdzieś dalej, zostawić telefon i laptop i podczas pobytu zajmować się tylko wypoczywaniem.
góry
Na podstawie danych z: www.morguefile.com

Urlop z najmłodszymi

W okresie urlopu pewnym problemem okazują się nieraz dzieci. Nadzwyczaj w młodym wieku trudno przecież liczyć na to, by te zabrać do muzeów lub także na oglądanie zabytków licznych obiektów. Warto więc zazwyczaj tak planować wakacje, aby dzieci ani rodzice się na nich się nie zanudzili, co mimo to z reguły nie okazuje się kwestią prostą, a wręcz odwrotnie, jest to jedna z kwestii, która prawie w każdym przypadku wywołuje kłopoty.
las - Bieszczady
Autor: Kamil Porembiński
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Pomyślmy w jakim regionie tak naprawdę odpoczniemy

Kiedy wybieramy się na odpoczynek mamy nadzieję, iż będziemy mogli wypocząć oraz że z nową siłą wrócimy do swoich zadań już po jego ukończeniu. Dlatego tak dokładnie wybieramy miejsce do którego pragniemy się skierować, ale jednocześnie też rzetelnie pilnujemy pensjonatu, w którym pragniemy nocować, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, iż różne wygody są tutaj zalecane, tak abyśmy mieli szansę się jak najmocniej oderwać od tego, co zrobimy na co dzień.
piękny widok w górach
Autor: Péter Molnár
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Propozycje zielonych szkół dla dzieci

Nadzwyczaj popularne ostatnio są tak zwane zielone szkoły dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Urządza się je z reguły w bardzo urokliwych miejscowościach. Są to znane kurorty morskie, ośrodki w górskich kurortach, ale również mniej znane, lecz nie mniej interesujące miejsca. Dzieci aktywnie wypoczywają na łonie natury, w otoczeniu lasów, oraz nad wodą. Nierzadko wypoczynek w ramach zielonej szkoły jest wyłączną okazją odpoczynku dla dziecka poza jego domem.
Karkonosze, Śnieżne Kotły
Autor: Anna Więckowska
Na podstawie danych z: Anna Więckowska

Dlaczego warto na wakacje wybrać się w polskie góry?

Ani się obejrzymy, a lada dzień nadejdą wakacje. Warto abyśmy już teraz zaplanowali ten beztroski czas. Czy będą to góry, morze czy jeziora? Polacy to wielcy szczęściarze. Przecież nie wszystkie państwa mają dostęp do wspomnianych wcześniej miejsc. Owszem, można pokusić się o wyjazd zagraniczny, jednak zgodnie z powiedzeniem „cudze chwalicie, swego nie znacie...” - gorąco zachęcamy do pozostania w kraju. Zachęcająca ku temu okazuje się coraz lepsza sytuacja na polskich drogach. Obecnie, autostrady doprowadzą nas do większości miejsc w Polsce. Cały czas budowane nowe odcinki zapewniają nam możliwość komfortowych podróży. Do odwiedzin polskich zakątków skłonić nas także mogą niskie ceny. Polska mimo wszystko ciągle wypada interesująco pod tym względem na tle Europy Zachodniej.
Karkonosze
Autor: hr.icio
Na podstawie danych z: flickr.com

Góry z niezwykłą scenerią rodem z Narnii

Góry rządzą się swoimi prawami. W Karkonosze możemy przybyć i nie mieć załatwionego noclegu, a i tak na pewno nie będziemy musieli spać pod chmurką. Tak właśnie już jest z noclegi w Karkonoszach. Tu raczej nie ma tłumu turystów, więc jest to doskonałe miejsce, by napawać się ciszą i spokojem gór.
1 2 3 4
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.