Góry
Wzburzone morze
Autor: Ray Bilcliff
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Wyjazd w góry – o czym wskazane jest obecnie w pierwszej kolejności pamiętać

Polskie góry to niezwykle piękne oraz malownicze miejsce. Szlaki są wyznaczone tak, aby obejmowały ciekawe atrakcje, z tego powodu planując wycieczkę warto przede wszystkim mieć na uwadze orientacyjny czas pokonania określonego szlaku oraz jego trudność, zwłaszcza jeśli nie ma się zbyt dobrej kondycji.
czas

Parę przydatnych informacji dla ludzi, którzy chcą iść powędrować w góry.

góry są piękne, lecz jednocześnie groźne i nieprzewidywalne. Nawet na jednodniową wycieczkę trzeba się należycie przygotować, a tym bardziej jeżeli będzie się planować jakieś większe wyjścia.
noclegi zakopane

Noclegi na terenie Zakopanego - a więc, w jaki sposób znaleźć idealny hotelik pośród setki stronek w sieci oferujących naszym osobom miejsca do sypiania

Bardzo chcesz udać się w góry w trakcie trwania wakacji letnich, aby mieć możliwość po nich bez problemiku spacerować, albo gdy śnieg spadnie na ziemię, wytwarzając z niej gładziutkie, prościutkie linie, chowając całą ostrość ziemi pod nim? Bardzo chcesz ujrzeć to wszyściutko na własne oczka, lub nawet i zdobyć którykolwiek spośród polskich szczytów, zarówno w czasie letnim, jak również w czasie zimowym? Jeśli cokolwiek się to zgadza, no to doskonale trafiłeś! Aby móc realizować tego rodzaju imaginacje, musisz najpierw znaleźć kwaterę, gdzie się zatrzymasz - nie ważne czy to dlatego aby odpocząć, czy też wręcz przeciwnie.
wielkanoc w górach

Zbliża się Wielkanoc - radosne oraz familijne święto, gdy zasiądziemy do stołu z najbliższymi i razem spędzimy ten czas

Święta Wielkanocne w naszym kraju zazwyczaj bywają kojarzone z okresem spędzonym z najbliższymi w miłej oraz rodzinnej atmosferze. Zasiadamy razem przy jednym stole, dyskutujemy, śmiejemy się.
egzotyka
Autor: Timothy J Carroll
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Egzotyczne urlopy, czyli prawdziwa przygoda życia

Do wakacji już tylko kilkanaście tygodni. Na pewno warto więc już dzisiaj pomyśleć nad tym, gdzie chcielibyśmy je spędzić. Znaczna część Polaków decyduje się na odpoczynek w kraju. Jest to oczywiście rozwiązanie najtańsze. Są mimo wszystko i tacy, którzy decydują się egzotyczne wyprawy i każdy odpoczynek starają się spędzić w miejscu o różnym klimacie, kulturze oraz mentalności ludzi. Egzotyczne wyprawy to bez wątpienia dość droga przygoda życia. Gdzie warto będzie zdecydować się na wyprawę?
zakopane
Autor: Pawel Pacholec
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Odpoczynek w naszej górskiej stolicy czyli jak najlepiej zaplanować wyjazd do Zakopanego.

Jeżeli ktokolwiek pomyśli o wypoczynku zimowym w górach to zapewne pierwszym skojarzeniem będą Tatry, razem z ich stolicą czyli Zakopanem. I jest to zupełnie zrozumiałe, bo to właśnie to miasto od bardzo dawna króluje pod względem popularności pośród wszystkich górskich miejscowości. W każdym sezonie odwiedzają go ogromne ilości turystów, którym nie straszne jest ani stanie w korkach przy dojeździe, ani problemy z parkowaniem, ani wysokie ceny.
nocleg
Autor: Bernhard Wintersperger
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Poszukajmy właściwego pokoju na weekend

Kiedy wybieramy się na wymarzony odpoczynek, to pragniemy nie tylko odzyskać siły, lecz także oraz jak najwięcej zobaczyć. Przez to właśnie wielu osób poszukuje takiej oferty, gdzie nie będą zmuszeni zbyt dużo opłacać za nocleg, bo wiedzą, że wtedy zostanie im więcej funduszy na pozostałe wydatki. Na szczęście jak się okazuje tanie noclegi w Bieszczadach możemy wyszukać, a co się z tym wiąże bez wątpienia nie będziemy żałować takiej decyzji.
wycieczka
Autor: Trevor Mattea
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jakie akcesoria znajdą wykorzystanie w toku wycieczek?

Aktywne praktykowanie turystyki jest jedną z pasji, która pociąga do siebie bardzo znaczne rzesze entuzjastów. Pozwala ono bowiem na połączenie zarówno naszej aktywności ruchowej, jak i intelektualnej. Wyraźnie największą wziętością w naszym kraju cieszą się góry. Wachlarz górskich lokalizacji w naszym kraju jest obiektywnie ogromny. Przeważnie jako kierunek naszych wakacyjnych wypadów wybieramy Tatry.
wakacje
Autor: Jon Bunting
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Miejsca, do których należy pojechać na urlop

Co robić w czasie wakacji - to problem wielu ludzi zaczynających planować wyjazd na urlop. Te dwa tygodnie, które każdemu pracownikowi się należą, powinno się wykorzystać na dobry wypoczynek. Przez to nabierze się energii i siły na kolejne miesiące, pełne pracy i codziennych obowiązków. Jeśli tylko będzie się miało taką możliwość, to najkorzystniej udać się gdzieś dalej, zostawić telefon i laptop i podczas pobytu zajmować się tylko wypoczywaniem.
góry
Na podstawie danych z: www.morguefile.com

Urlop z najmłodszymi

W okresie urlopu pewnym problemem okazują się nieraz dzieci. Nadzwyczaj w młodym wieku trudno przecież liczyć na to, by te zabrać do muzeów lub także na oglądanie zabytków licznych obiektów. Warto więc zazwyczaj tak planować wakacje, aby dzieci ani rodzice się na nich się nie zanudzili, co mimo to z reguły nie okazuje się kwestią prostą, a wręcz odwrotnie, jest to jedna z kwestii, która prawie w każdym przypadku wywołuje kłopoty.
1 2 3 4
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.