Góry
Wzburzone morze
Autor: Ray Bilcliff
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Wyjazd w góry – o czym wskazane jest obecnie w pierwszej kolejności pamiętać

Polskie góry to niezwykle piękne oraz malownicze miejsce. Szlaki są wyznaczone tak, aby obejmowały ciekawe atrakcje, z tego powodu planując wycieczkę warto przede wszystkim mieć na uwadze orientacyjny czas pokonania określonego szlaku oraz jego trudność, zwłaszcza jeśli nie ma się zbyt dobrej kondycji.
czas

Parę przydatnych informacji dla ludzi, którzy chcą iść powędrować w góry.

góry są piękne, lecz jednocześnie groźne i nieprzewidywalne. Nawet na jednodniową wycieczkę trzeba się należycie przygotować, a tym bardziej jeżeli będzie się planować jakieś większe wyjścia.
noclegi zakopane

Noclegi na terenie Zakopanego - a więc, w jaki sposób znaleźć idealny hotelik pośród setki stronek w sieci oferujących naszym osobom miejsca do sypiania

Bardzo chcesz udać się w góry w trakcie trwania wakacji letnich, aby mieć możliwość po nich bez problemiku spacerować, albo gdy śnieg spadnie na ziemię, wytwarzając z niej gładziutkie, prościutkie linie, chowając całą ostrość ziemi pod nim? Bardzo chcesz ujrzeć to wszyściutko na własne oczka, lub nawet i zdobyć którykolwiek spośród polskich szczytów, zarówno w czasie letnim, jak również w czasie zimowym? Jeśli cokolwiek się to zgadza, no to doskonale trafiłeś! Aby móc realizować tego rodzaju imaginacje, musisz najpierw znaleźć kwaterę, gdzie się zatrzymasz - nie ważne czy to dlatego aby odpocząć, czy też wręcz przeciwnie.
wielkanoc w górach

Zbliża się Wielkanoc - radosne oraz familijne święto, gdy zasiądziemy do stołu z najbliższymi i razem spędzimy ten czas

Święta Wielkanocne w Polsce z reguły bywają kojarzone z czasem spędzonym z najbliższymi w miłej oraz rodzinnej atmosferze. Zasiadamy wszyscy przy jednym stole, dyskutujemy, radujemy się.
egzotyka
Autor: Timothy J Carroll
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Egzotyczne urlopy, czyli prawdziwa przygoda życia

Do wakacji już nie zostało zbyt wiele czasu. Na pewno warto więc już teraz pomyśleć nad tym, gdzie chcielibyśmy je spędzić. Znaczna część ludzi decyduje się na wypoczynek w kraju. Jest to jednak rozwiązanie najtańsze. Są mimo wszystko i tacy, którzy kochają egzotyczne wyprawy i każdy urlop starają się spędzić w miejscu o odmiennym klimacie, kulturze oraz mentalności ludzi. Egzotyczne wyprawy to bez wątpienia wielka przygoda życia. Gdzie warto każdy nasz rodak odnajdzie dla siebie wspaniałą przestrzeń w której wypocznie?
zakopane
Autor: Pawel Pacholec
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Odpoczynek w naszej górskiej stolicy czyli jak najlepiej zaplanować wyjazd do Zakopanego.

Jeśli ktokolwiek pomyśli o wypoczynku zimowym w górach to zapewne pierwszym skojarzeniem będą Tatry, razem z ich stolicą czyli Zakopanem. I jest to zupełnie zrozumiałe, bo to właśnie to miasto od dawna wygrywa pod względem popularności wśród wszystkich kurortów w górach. Co roku przyjeżdżają do niego setki tysięcy turystów, którym nie straszne jest ani stanie w korkach przy dojeździe, ani brak parkingów, ani wysokie ceny.
nocleg
Autor: Bernhard Wintersperger
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Poszukajmy właściwego pokoju na weekend

Kiedy wybieramy się na wymarzony odpoczynek, to pragniemy nie tylko odzyskać siły, lecz także oraz jak najwięcej zobaczyć. Przez to właśnie wielu osób poszukuje takiej oferty, gdzie nie będą zmuszeni zbyt dużo opłacać za nocleg, bo wiedzą, że wtedy zostanie im więcej funduszy na pozostałe wydatki. Na szczęście jak się okazuje tanie noclegi w Bieszczadach możemy wyszukać, a co się z tym wiąże bez wątpienia nie będziemy żałować takiej decyzji.
wycieczka
Autor: Trevor Mattea
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jakie akcesoria znajdą wykorzystanie w toku wycieczek?

Aktywne praktykowanie turystyki jest jedną z pasji, która przyciąga do siebie bardzo ogromne rzesze entuzjastów. Pozwala ono bowiem na połączenie zarówno naszej aktywności ruchowej, jak i intelektualnej. Wyraźnie najogromniejszą popularnością w naszym kraju cieszą się góry. Dobór górskich lokalizacji w naszym kraju jest relatywnie duży. W większości wypadków jako kierunek naszych wakacyjnych wyjazdów wybieramy Tatry.
wakacje
Autor: Jon Bunting
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Miejsca, do których należy pojechać na urlop

Gdzie się wybrać w wakacje - to dylemat wielu ludzi zaczynających planować swój urlop. Te dwa tygodnie, które wszystkim pracownikom się należą, powinno się przeznaczyć na porządny odpoczynek. Przez to można nabrać energii i siły na następne miesiące, pełne pracy i codziennych obowiązków. Jeżeli tylko będzie się miało taką możliwość, to najkorzystniej wyjechać gdzieś dalej, wyłączyć komputer i telefon i podczas pobytu zajmować się tylko wypoczywaniem.
góry
Na podstawie danych z: www.morguefile.com

Urlop z najmłodszymi

W okresie urlopu pewnym problemem okazują się nieraz dzieci. Nadzwyczaj w młodym wieku trudno przecież liczyć na to, by te zabrać do muzeów lub także na oglądanie zabytków licznych obiektów. Warto więc zazwyczaj tak planować wakacje, aby dzieci ani rodzice się na nich się nie zanudzili, co mimo to z reguły nie okazuje się kwestią prostą, a wręcz odwrotnie, jest to jedna z kwestii, która prawie w każdym przypadku wywołuje kłopoty.
1 2 3 4
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.